Home Utrecht Nieuws

Utrecht

Activiteitenseizoen van start in Utrecht

Afdrukken

cardinalnewmanOp 25 september gaat het nieuwe activiteitenseizoen van de Broeders in Utrecht van start. In het Thomas a Kempis Leerhuis organiseren zij een studiedag over Kardinaal Newman: 

 

Studiedag: Geloven en denken in de Kerk
John Henry Newman als gids in de eeuw van relativisme en geloofstwijfel

‘Om de waarheid te ontdekken, moet je één keer in je leven alles in twijfel trekken, zo veel als mogelijk is’, zei Descartes, drie eeuwen geleden. Waarheid zoeken betekent voor hem alles opnieuw beschouwen in het licht van de twijfel. Vandaag de dag lijkt het alsof de mens nog meer is overgeleverd aan zijn eigen twijfel. Ook binnen de Kerk hoor je dit soort geluiden: geloof is vervaagd, het leergezag verdampt, dogma’s zijn achterhaald.

Op 19 september wordt John Henry Newman (1801-1890) in Engeland door paus Benedictus XVI zalig verklaard. Deze tot het katholiek geloof bekeerde en tot kardinaal benoemde priesterfilosoof en -theoloog kan ons wellicht tot gids zijn in het labyrint van geloofsopvattingen, betwijfelde dogma's en elkaar tegensprekende theologen.

Datum: 25 september 2010, 11.00 - 16.00 uur
Locatie: Thomas a Kempis Leerhuis

Voor meer informatie: klik hier

 

Mogen allen één zijn

Afdrukken

Beste vrienden,  

Omdat zondag de finale van de WK gespeeld wordt zit je misschien voor de TV.... misschien niet?

Er is een ander voorstel: Kom aanbidden, de Heer aanbidden in het H. Sacrament
in de Gerardus Majella vanaf 20.30 uur.


Het is zeker het enige moment in het jaar dat zovele mensen van over heel de wereld verzameld zijn met eenzelfde intentie... naar de voetbal kijken; een uitnodiging om te vragen aan de Heer:

Lees meer...
 

Studiedag: Eucharistie

Afdrukken

Wat doen we met de Eucharistie?
Of: wat is er mis met de Mis?

Waarom heeft Jesus de Eucharistie eigenlijk uitgevonden?
Hij is met ons “tot aan het einde der tijden”; waarom dan nog dat brood genomen?
Anders gezegd: wat is het ware doel van de transsubstantiatie?
Waarom is de Mis zo belangrijk?

Lees meer...
 

Bedevaartreis naar Ars

Afdrukken

Pastoor van Ars: H. Jean-Marie Vianney
Sinds het verschijnen van de  Vriendenbrief  drie maanden geleden is veel gedaan om de bedevaart naar Ars ‘rond’ te krijgen. De bedevaartreis naar Ars vindt plaats van 1 t/m 5 juli. Centraal in de bedevaart staan Gods roepstem, ons gebed voor roepingen, een voetbedevaart  en de diaken- en priesterwijdingen van in totaal zo’n 25 broeders van Sint Jan.

Deze unieke gelegenheid brengt leden van de Familie van Sint Jan van over de hele wereld in beweging. Broeders en zusters, oblaten en vrienden uit heel Europa en uit andere werelddelen zullen vrijdag en zaterdag in Ars verblijven.

U kunt dit meemaken: er zijn nog een paar plaatsen beschikbaar! Om u alvast in de gelegenheid te stellen zich voor te bereiden laten we u delen in de plannen zoals ze worden voorbereid.



Lees meer...
 

De lijkwade van Turijn

Afdrukken

Wat de lijkwade wél en wat hij niet is.

De lijkwade van Turijn is het meest bekende relikwie van het Christendom. Ondanks het feit dat er in sommige kringen nogal laatdunkend over wordt gesproken, maakt ze niet alleen indruk op gelovigen, maar houdt ze ook de gemoederen van vele wetenschappers bezig.
Volgens de wetenschapper John Walsh:
De Lijkwade van Turijn is ófwel het meest ontzagwekkende en leerzame reliek van Christus dat bestaat, ófwel een van de meest vernuftige, ongelooflijk knappe maaksels van de menselijke geest en menselijke handen, die bekend zijn. Het is het één of het ander. Er is geen middenweg.

Lees meer...
 
Pagina 1 van 4

In Utrecht...

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte, schrijf u in voor onze nieuwsbrief.
Jongeren
Algemeen
Den Haag
Utrecht


Code:


Steun ons!

 

Ook uw steun hebben
wij hard nodig!

Laatste commentaar

Wereldjongerendagen in Madrid ...
In 2005 fietsten we met 17 tieners van onze groep naar Keulen om er de...
Studiedag: Eucharistie
Kan ik hiervan een verbatim krijgen?
Wie is Michaël - deel 3 en sl...
Dus als ik het goed begrijp - en in Gods liefde geloof dat Hij ons lie...
Wie is Michaël? - deel 2
Heeft dit verhaal - een onheilspellende vrouw - niet te maken met wat ...
een BIKKELBLOG voor de vastent...
Hartelijk dank voor deze fijne vastenblogs. Ik heb er veel van geleerd...

Fotogalerij

Fotogalerij
Neem een kijkje
in onze fotogalerij.